Acer Chromebook Tab 10

Google’ın hızlı bir bilgisayar performansı için tasarladığı, işletim sistemi Chrome OS’un birçok bilgisayarda kullanıldığını gördük. Şimdi de uzun zamandır geleceği konuşulan, Chrome OS tablet, Acer tarafından düzenlenen bir etkinlikte Acer Chromebook Tab 10 adıyla tanıtıldı.

Acer Chromebook Tab 10 performans konusunda ödün vermiyor
9.7 inçlik 2018 X 1536p çözünürlüğünde ekrana sahip olan Chrome OS tablet, daha önce Samsung’un Chromebook modelinde de gördüğümüz OP1 işlemcisinden güç alıyor. 4 GB RAM ve 32 GB eMMC hafızanın eşlik ettiği bu tablette MicroSD desteği de mevcut. Bunların yanı sıra cihaz enerjisini 34 Wh’lık bir bataryadan alıyor ve bu batarya cihaza 9 saate kadar kullanım ömrü sunuyor.

Acer Chromebook Tab 10
Ayrıca tabletin hem ön hem arka tarafında günü kurtaracak düzeyde kamera yer alıyor. Ana kamera 5 megapiksel çözünürlüğündeyken, ön taraftaki kamera 2 megapiksellik çözünürlüğe sahip. Tablete Google Expeditions AR sanal gerçeklik özelliklerinin eklendiği görülüyor.

802.11ac Wi-Fi, Bluetooth 4.1 ve USB 3.1 Type-C bağlantı özellikleri sunan Acer Chromebook Tab 10, Wacom EMR kalem desteğine de sahip. Bu destek sayesinde cihazla uyumlu çalışan kalemleri kullanarak yazı yazabilir, çizim yapabilir ve işlerinizi daha da kolaylaştırabilirsiniz. Son zamanlarda bu kalemle çalışan uygulamaların sayısı da Chrome OS tarafında epey bir artış gösteriyor.

Kişinin yanında kolayca taşıyabileceği bu Chrome OS tablet için şimdilik herhangi bir aksesuar bulunmuyor. Yalnızca kobalt mavisi renk seçeneğiyle satışa sunulan tablet, 320 dolarlık (1271 TL) satış fiyatına sahip. Cihazın Türkiye’de satışa sunulmayacağı tahmin ediliyor.

Kaynak shiftdelete.net